Gele bloei, sterk ras
Prijsverlaging Promotie 0%
Nymphaea marliacea Chromatella - Waterlelie 'Marliacea Chromatella' - Waterlelies
Verkoop Waterlelie 'Marliacea Chromatella' - Nymphaea marliacea Chromatella
Waterlelies - Waterlelie 'Marliacea Chromatella' - Nymphaea marliacea Chromatella
Waterlelie 'Marliacea Chromatella' - Willemse
Waterlelie 'Marliacea Chromatella' - Nymphaea marliacea Chromatella - Willemse

Waterlelie 'Marliacea Chromatella' Nymphaea marliacea Chromatella

Gele bloei, sterk ras

€21,99
Picto prix en baisse
Op voorraad
Maak uw keuze
🔥 Bespaar met bundels
✅ Toegevoegd
✅ Toegevoegd
✅ Toegevoegd
Willemse kwaliteit sinds 60 jaar
Geverifieerde klantbeoordelingen
Beveiligde verpakking
Veilige betaling CB, Visa, Mastercard, 3x Klarna & 4x Paypal
x Popup Image

Kenmerken

Esthetiek

Bloei periode
Mei - September
Geurend
Ja
Kleur
Geel

Tuinieren

Winterhardheid
-22°C (zone 6a)
Groeisnelheid
Snel
Plantdiepte
40 cm - 1.20 m
Mellifere
Ja
Plantperiode
April - September

Locatie

Locatie
Volle zon
Grondsoort
Vochtig
Klimaatsoort
Gematigd klimaat

Waterlelie 'Marliacea Chromatella'

De Waterlelie 'Marliacea Chromatella', botanisch Nymphaea marliacea Chromatella, is een winterharde nymphaea met warmgele bloemen. Deze klassieker brengt rust en kleur op het wateroppervlak.

Waarom kiezen voor deze gele waterlelie

De bloemen zijn zacht geel, licht geurend en bloeien van mei tot september. Ze trekken bijen en andere bestuivers aan, wat het leven in en rond de vijver bevordert. De bloei verschijnt betrouwbaar, zomer na zomer.

Ten opzichte van kleinere rassen groeit deze cultivar krachtig. Verwar hem niet met witte of roze soorten. Zijn gele tint blijft zeldzaam en herkenbaar.

Waar plant u deze nymphaea het best

Plaats de plant op een zonnige plek, want zon stuurt de bloei. Een waterdiepte van 40 tot 120 cm past goed, afhankelijk van de grootte van uw bassin. De grond onder de plant blijft best voedzaam en modderig.

De bladeren zijn groen met bruine marmering wanneer ze jong zijn. Ze bedekken geleidelijk het oppervlak en geven schaduw. Die schaduw beperkt algengroei en biedt schuilplaats aan vissen.

Hoe evolueert de plant door de jaren

De groei verloopt snel. Na twee tot drie seizoenen vult de plant een ruime plek en verschijnen meerdere bloemen tegelijk. In gematigd klimaat is deze cultuurvorm winterhard tot -22 graden, mits de wortelstok onder de vorstlijn ligt.

Deze soort staat bekend bij liefhebbers van waterlelies en wordt vaak gekozen tussen andere waterplanten voor een natuurlijk geheel. Combineer met kalmoes of moerasvergeet-mij-nietje langs de rand.

Welke gebaren houden de vijver in balans

Enkele eenvoudige handelingen verlengen het plezier seizoen na seizoen.

  • Verwijder verwelkte bloemen en gele bladeren regelmatig.
  • Deel de wortelstok elke drie tot vier jaar in het voorjaar.
  • Plaats de mand niet te diep tijdens de aanplant, en verlaag hem geleidelijk.
  • Bemest matig met speciale vijvertabletten in het groeiseizoen.
  • Ref : 027375

    PRO TIP : Waterlelie 'Marliacea Chromatella'

    Plant de wortelstok op 40 tot 120 cm diepte, afhankelijk van de grootte van uw vijver. Begin ondieper bij het aanplanten en laat de mand geleidelijk zakken zodat de plant zich rustig aanpast.

    Ja, tot -22 graden. Zorg dat de wortelstok onder de vorstlijn ligt, doorgaans dieper dan 40 cm. In ondiepe bassins verplaatst u de mand in de winter naar een diepere zone om vorstschade te voorkomen.

    Verwijder regelmatig verwelkte bloemen en gele bladeren. Bemest matig met vijvertabletten en deel de wortelstok elke drie tot vier jaar in het voorjaar om de bloei krachtig te houden.

    Misschien vindt u dit ook leuk
    Voedsel voor waterplanten
    €3,50
    Op voorraad
    Vijversubstraat
    €10,50
    Op voorraad
    Vijvermand vierkant
    €4,50
    Op voorraad
    Iris pseudacorus - Moerasiris - Alle vijverplanten Alle vijverplanten - Moerasiris - Iris pseudacorus
    Geel langs de waterkant
    Moerasiris
    €7,50
    Op voorraad
    Waterlelie attractie - Nymphaea 'Attraction' - Willemse Waterlelies - Waterlelie attractie - Nymphaea 'Attraction'
    Rode bloei op het water
    Waterlelie attractie
    €23,50
    Op voorraad
    Waterlelie Nymphaea 'Hollandia' roze - Nymphaea Hollandia - Willemse Waterlelie Nymphaea 'Hollandia' roze - Willemse
    Rijke roze bloei
    Op voorraad
    Verkoop Willemse smalbladig mos - Riet Verkoop Willemse smalbladig mos
    Zuivert uw vijverwater
    Bakker smalbladig mos
    €8,50
    Op voorraad
    Waterlelie 'Marliacea Albida' - Willemse
    Wit in de vijver
    Op voorraad
    Vergelijkbare producten
    Waterlelie Tetragona - Willemse
    Kleine witte waterlelie
    Waterlelie Tetragona
    €32,99
    Op voorraad
    Gele plomp - Nuphar lutea - Willemse Nuphar lutea - Gele plomp - Waterlelies
    Gele bloei op het water
    Gele plomp
    €21,50
    Op voorraad
    Dwergwaterlelie Helvola - Willemse
    Klein maar volop bloei
    Dwergwaterlelie Helvola
    €29,99
    Op voorraad
    Waterlelie 'Pygmaea Rubra' - Willemse
    Rode bloei, kleine vijver
    Waterlelie 'Pygmaea Rubra'
    €32,99
    Op voorraad
    Waterlelie 'Escarboucle' - Nymphaea escarboucle - Willemse Nymphaea escarboucle - Waterlelie 'Escarboucle' - Waterlelies
    Dieprood in de vijver
    Waterlelie 'Escarboucle'
    €44,99
    Op voorraad
    Waterlelie 'James Brydon' - Nymphaea james brydon - Willemse Waterlelie 'James Brydon' - Willemse
    Rozerode bloei in vijver
    Waterlelie 'James Brydon'
    €40,99
    Op voorraad
    Waterlelie roze - geel - wit (x3) - Willemse Waterlelie roze - geel - wit (x3) - Nymphaea - Willemse
    Kleur op elk water
    Waterlelie roze - geel - wit (x3)
    -15%
    €56,94
    €66,99
    Op voorraad
    Waterlelie 'Perry's Almost Black' rood - Nymphaea 'Perry's Almost Black' - Willemse Waterlelie 'Perry's Almost Black' rood - Willemse
    Bijna zwarte bloei
    Op voorraad